door-to-door

Co oznacza sformułowanie door-to-door, dla kogo jest dedykowany?

Sformułowanie door-to-door dotyczy bardzo specyficznej formy podróżowania, inaczej transportu, głównie osób busem z wyznaczonego punktu A, do wyznaczonego

Sformułowanie door-to-door dotyczy bardzo specyficznej formy podróżowania, inaczej transportu, głównie osób busem z wyznaczonego punktu A, do wyznaczonego punktu B, tzw. od drzwi do drzwi. Busy mają stosunkowo mniej miejsc w porównaniu z innymi środkami komunikacji takimi jak: duże autobusy lub samoloty, pasażerowie mają zatem ze sobą dość bliski kontakt. W efekcie łatwo nawiązują się między nimi różne relacje. I jest to już bardzo dobra alternatywa do zagospodarowania czasu podczas jazdy.

Co oznacza sformułowanie door-to-door?

Z punktu widzenie frazeologii powyższe sformułowanie oznacza drzwi w drzwi. Twierdzi się, że jest to kalka z języka polskiego i podobne do oko w oko, twarzą w twarz, ale także podobne do door to door. Jednocześnie sformułowanie drzwi w drzwi występuje w języku potocznym i nie jest dopuszczalne w oficjalnych sytuacjach lub tekstach naukowych. Natomiast w polszczyźnie ogólnej jednak jest jak najbardziej poprawny.

Wyrażenie angielskie door to door ma swój polski odpowiednik w postaci od drzwi do drzwi. Oba odnoszą się do zupełnie innej sytuacji, niż omówiony wcześniej drzwi w drzwi, bowiem określają sposób dostarczenia osób lub przesyłki od drzwi do drzwi, czyli „z domu czy siedziby nadawcy do domu, czy siedziby adresata”.

W transporcie osób, czy i/lub przesyłek sformułowanie door-to-door oznacza przewozy w od drzwi do drzwi, lub często jest stosowana druga nawa od adresu do adresu. W takim systemie klient jest odbieramy spod wskazanego adresu (domu, hotelu, pracy, lotniska, akademika itp.) i przywożony pod wskazany adres.

System door to door  umożliwia dojazd do celu bez zbędnych przesiadek i wydawania pieniędzy na dodatkowe środki transportu (taxi, komunikacja miejska itp.). Wsiadanie i wysiadanie jest realizowane w każdej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy przewoźnika. Wybierana jest  zawsze najdogodniejsza i najkrótsza droga, aby zminimalizować czas podróży. Jest to łatwy i sprawny przejazd. System ten może też dotyczyć przewożenia różnych przesyłek od drzwi do drzwi.

Poza tym daje on oszczędność czasu i pieniędzy, bowiem klient ma oferty wielu przewoźników w jednym miejscu. Niektóre z nich oferują niższe ceny i możliwość skorzystania z promocji oraz płatność przelewem, a także zagranicznymi kartami. Gwarantuje się mu przejazd i możliwość przebukowania, w razie konieczności zmiany terminu.

sformułowanie door-to-door

Door to door — dla kogo ją dedykujemy

Firmy transportowe oferują usługi przewozowe busami w systemie door to door w jedną stronę i z powrotem. Dopasowuje się je do potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Firmy te realizują przewozy krajowe do różnych miejscowości oraz międzynarodowe. Spośród międzynarodowych tras należy wymienić: Niemcy, Holandia, Francja, Anglia i Belgia oraz inne państwa europejskie. Ponadto busy zabierają również pasażerów z okolic innych miast na trasie podróży. Dedykuje się je do następujących osób:

  • przewóz pracowników,
  • osób dowożonych na lotnisko i z lotniska,
  • klientów udających się na spotkania biznesowe,
  • uczestników imprez okolicznościowych,
  • uczestników imprez sportowych,
  • obsługę logistyczną dla firm z pracownikami zamiejscowymi (podmiany załóg np. kierowcy, marynarze),
  • przewóz gości hotelowych,
  • obsługę logistyczną biur turystycznych,
  • wycieczki szkolne.

Przebieg transportu w systemie door to door

Transport busem osób w systemie door to door zamawiamy online. Przebieg takiego transportu można w skrócie opisać, a mianowicie: wpisujemy w wyszukiwarkę danej firmy miejscowości początku i końca swojej podróży. W efekcie wyniki na liście będą zaznaczone określoną etykietką “adres-adres”. Następnie kupujemy bilet: podając adresy początku i końca podróży oraz inne niezbędne dane, opłacamy zamówienie. Przewoźnik dzwoni, a my odbieramy telefon w celu ustalenia szczegółów podróży, m.in. przewidywany czas odbioru i przejazdu. Natomiast kierowca odbiera nas ze wskazanego adresu i pomaga przy bagażach. Wysiadamy pod wskazanym przez nas adresem. W taki sam sposób możemy zrealizować transport powrotny.

Podróż door to door możemy zamówić w nowej polskiej firmie transportowej. Już działa ona na naszym rynku i jest nią Traf Bus. Ma ona już w swojej ofercie wiele propozycji dla klientów i ciągle je dopełnia oraz rozwija.

Pin It