przydatne porady w podróży do Niemiec

Przydatne porady w podróży do Niemiec

Przede wszystkim, aby uzyskać przydatne porady, musimy określić cel podróży do Niemiec. Nie mniej jednak, czy jest to

Przede wszystkim, aby uzyskać przydatne porady, musimy określić cel podróży do Niemiec. Nie mniej jednak, czy jest to zawodowy wyjazd, czy wycieczkowy, to pewne porady są jednakowe. Chociażby te, które dotyczą zwiedzania miejsca pobytu, czy miejsc, do których zmierzamy podczas urlopu. Najbardziej jednak porady te są wykorzystywane w podróży wycieczkowej do tego kraju, szczególnie przez osoby, które rozpoczynają swoje zagraniczne wojaże. Bardzo popularne są podróże kilkuosobowe przyjaciół na weekend do Berlina, Monachium i Frankfurtu.

Przed podróżą należy opracować plan podróży i zwiedzania, załatwić noclegi, wybrać firmę transportową i środek transportu. Należy zaznaczyć, że przewoźnicy często potrafią doradzić klientom, gdzie zamówić noclegi. Następnie należy skalkulować wszystkie wydatki, które poniesiemy z racji tej podróży. Ponadto zastanowić się, jakie musimy wziąć ze sobą dokumenty i w jakim stopniu znamy język niemiecki i/lub angielski. Bardzo przydatne są rozmówki niemiecko-polskie, czy angielsko-polskie. Warto je mieć ze sobą, a najlepiej pouczyć się jeszcze przed wyjazdem.

Plan podróży i zwiedzania, załatwiane noclegów i niezbędne dokumenty

Planujemy podróż na weekend do Berlina i po drodze chcemy też zwiedzić Frankfurt. Jest nas sześciu przyjaciół. Zaopatrujemy się w przewodniki i mapy, które są bardzo pomocne w wyborze miejsc ciekawych do obejrzenia. Jeżeli chodzi o Berlin, to wiemy, że koniecznie należy obejrzeć Bramę Brandenburską, siedzibę Reichstagu, Checkpoint Charlie oraz Aleksanderplatz. Są to obowiązkowe standardowe miejsca zwiedzania. Takimi nietypowymi miejscami, które te zamierzamy odwiedzić to: Muzeum Fotografii i East Side Gallery oraz Galeries Lafayette. Resztę znajdziemy w przewodnikach. Poza tym pamiętajmy, że przewoźnicy oferują wcześniej już sprawdzone przystanki na danej trasie.

Następnie poszukujemy miejsc noclegowych na portalach internetowych, a czasami korzystamy z doświadczeń naszych innych kolegów, albo przewoźników. Ceny tych miejsc zależą od ich położenia, a mianowicie im bliżej centrum, czy atrakcji danego miasta, tym ceny noclegów są wyższe. W związku z tym wybieramy najczęściej małe hotele, hostele lub motele na peryferiach miasta docelowego. Dokumenty, które bierzemy to: ważny dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport, jeżeli mamy to także prawo jazdy oraz certyfikat potwierdzający polisę ubezpieczeniową lub po prostu ubezpieczenie.

przydatne porady w podróży do Niemiec

Przydatne porady w podróży do Niemiec — wybór firmy transportowej i środka transportu

Wyboru firmy i środka transportu możemy dokonać przez Internet lub z tzw. polecenia przez znajomych. W powyższym wyborze kierujemy się dobrymi ocenami firmy oraz jak najlepszą wygodą środka transportu i  jak najszybszą, ale jednocześnie najbezpieczniejszą. Wykluczamy podróż własnymi samochodami, która jest męcząca i decyduje się na nią niewiele osób. Dlatego też wybieramy, jako środek transportu busa, która daje nam wiele korzyści.

Podróż busem zapewnia pasażerom bezpieczeństwo i o to najczęściej pytają się klienci. Firmy przewozowe obecnie bardzo dbają o klasę swoich busów, która często należy do tzw. klasy VIP. Dzięki temu pojazdy te mają przede wszystkim regulowane fotele oraz dużą przestrzeń dla naszych nóg. Nie tylko to decyduje o komforcie podróży, ale również klimatyzacja, wygodne, rozkładane kanapy, sporo przestrzeni w samym busie oraz bezpłatny dostęp do WiFi podczas podróży. Pojazdy te wyposażone są często w dostęp do TV oraz darmowego Internetu, dzięki czemu podróż nie jest nudna i monotonna. W porównaniu z innymi pojazdami są to udogodnienia warte zauważenia. Należy dodać, że busy mają dodatkowo klimatyzację, ogrzewanie miejsc dla pasażerów oraz dostęp do gniazdek z prądem.

Jak z powyższego wynika, podróżowanie busem należy do jednej z bardziej wygodnych form transportu pasażerskiego. W niektórych opcjach przejazdu możliwe jest, aby taki pojazd podjechał pod wskazany przez nas adres i stamtąd właśnie nas odebrał.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, to oprócz bezpiecznego pojazdu, duże znaczenie ma posiadanie wykwalifikowanej kadry. Przewoźnicy zwracają szczególną uwagę na ich wykształcenie i umiejętności, ponieważ od nich przede wszystkim zależy pomyślna podróż.

Na uwagę zasługuje także fakt, że firmy transportowe działają teraz w sposób bardzo nowoczesny i dogodny dla klienta oraz też dla siebie, a mianowicie online stosując tzw. formę podróżowania od adresu do adresu inaczej door to door.

Na samym końcu po zrobieniu bilansu wynikającego z kosztów podróży i zakwaterowania oraz cen posiłków i zwiedzania różnych muzeów i płatnych miejsc wartych do obejrzenia (te opłaty znajdziemy w Internecie) bierzemy jeszcze dodatkową kwotę na pamiątki np. 50 EURO.

Pin It