praca w Holandii

Praca w Holandii – najważniejsze informacje

Obecna Polska jest inna od tej, którą znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Rynek pracy jest otwarty i nie ma

Obecna Polska jest inna od tej, którą znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Rynek pracy jest otwarty i nie ma trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Jednakże uzyskanie stabilnej sytuacji finansowej nie jest łatwe. W celu osiągnięcia zamierzonych profitów trzeba poświęcić wiele siły i energii. A wszystko to kosztem rodziny i zasłużonego odpoczynku. W takich okolicznościach wiele osób decyduje się na opuszczenie kraju i poszukanie swojego szczęścia za granicą. Tym bardziej że dzisiejszy świat jest niezwykle otwarty dla ludzi odważnych i takich, którzy chcą czegoś więcej, a także nie obawiają się zmienić swojej rzeczywistości. Zagraniczne przedsiębiorstwa są w stanie zaproponować nie tylko wyższą pensję, ale także zapewnić lepszy standard życia i warunki socjalne. Niezwykle popularnym kierunkiem migracji jest Holandia. Dlaczego warto wybrać zatrudnienie w tym kraju? – praca w Holandii.

Praca w Holandii – dlaczego warto zdecydować się na pracę w Holandii?

Holandia to państwo, które ma wiele do zaoferowania. Warunki pracy są niezwykle interesujące i zachęcające do podjęcia ryzyka. Bardzo ważnym czynnikiem jest to, że służba zdrowia działa w Holandii niezwykle sprawnie. Stawki za pracę proponowane w Holandii są duża wyższe. Praktycznie nie ma, co porównywać tak wielka jest przepaść między płacą w Polsce a pensją w Holandii. Państwo ma duże potrzeby w zakresie pracowników sezonowych, jaki i pracujących na etatach. W związku z tym nie ma trudności w znalezieniu interesującej pracy. Podkreślić należy również fakt, że holenderskie organizacje mają bardzo duże doświadczenie, jeżeli chodzi o zatrudnianie obcokrajowców. Szczególne znaczenie ma również to, że mieszkańcy tego kraju nie mają trudności w porozumiewaniu się w jezyku angielskim. Dlatego też każda osoba, która ma pewne podstawy, nie będzie miała problemu w postawieniu pierwszych kroków w tym kraju.

Dużą zaletą jest także niewielka odległość do Polski. To sprawia, że częściej można zdecydować się na odwiedzenie rodzinny. Gdy pojawi się taka potrzeba, wystarczy wsiąść do auta i w ciągu kilku godzin znaleźć się w gronie najbliższych. Dzięki temu zyska się więcej siły do dalszej pracy i wyzwań życiowych.

Najważniejsze informacje o pracy w Holandii

Holenderski rynek pracy proponuje przede wszystkim zatrudnienie na kontraktach tymczasowych. Są to szczególnie prace w ogrodnictwie niewymagające znajomości języka holenderskiego. Wśród najpopularniejszych czynności znaleźć można takie zajęcia jak sadzenie i zbieranie produktów rolnych, pielęgnacja, a także przycinanie kwiatów, porządkowanie paczek, prace przy wytwarzaniu artykułów spożywczych bądź przemysłowych. Pracę w Holandii można znaleźć także na czas urlopów pracowników etatowych. Duże potrzeby w tym zakresie są w takich branżach jak turystyka, gastronomia lub budownictwo.

Praca w Holandii – jak znaleźć zatrudnienie w Holandii?

Szukanie pracy na własną rękę stwarza niebezpieczeństwo, że nie spełni ona naszych oczekiwań. Szczególnie gdy nie znamy realiów tamtejszego rynku pracy. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej agencji pracy. Decydując się na taką opcję, można liczyć na dobre warunki zatrudnienia. Taka instytucja zapewnia bezpieczeństwo legalnej pracy. Co więcej, organizacja pomaga w stawianiu pierwszych kroków, dostarcza wyczerpujących informacji o przyszłym pracodawcy. Prezentowane przedsiębiorstwa udzielają także pomocy w znalezieniu dobrego zakwaterowania. Samodzielne szukanie mieszkania może przyczynić się do tego, że zostanie zaproponowana zawyżona cena najmu i wysokie kaucje.

praca w Holandii

Czy warto zdecydować się na pracę w Holandii bez znajomości języka obcego?

Brak znajomości języka obcego nie stanowi przeszkody w podjęciu zatrudnienia w kraju tulipanów. Jednakże osoby, które mają pewne podstawy, lepiej poradzą sobie z różnymi sytuacjami życiowymi. Warto podkreślić, że umiejętności językowe stanowią dodatkowy atut. Dzięki temu można liczyć na znacznie atrakcyjniejszą pracę i korzystniejsze warunki finansowe. Tamtejsze przedsiębiorstwa poszukują ludzi chętnych do pracy na różne stanowiska. Pracę można znaleźć w rolnictwie, ogrodnictwie, czy też przy produkcji. Ponadto, biura pośrednictwa pracy zapewniają usługę tłumaczenia wszelkich niezbędnych dokumentów. Natomiast osoby, które doskonale znają język angielski lub holenderski mogą liczyć na zatrudnienie zgodnie z kwalifikacjami, umiejętnościami i wykształceniem.

Praca w Holandii – jak wybrać dobrą agencję pracy?

Pomoc agencji pracy w znalezieniu zatrudnienia w Holandii jest nieoceniona. Jednakże należy zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie podmioty są godne zainteresowania. Takie przedsiębiorstwo musi dysponować certyfikatem, który uprawnia do świadczenia tego rodzaju usług. Wszelkie dane na ten temat dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki w Polsce. Warto także sprawdzić strony internetowe agencji, poznać opinie innych osób, które skorzystały z usług określonego podmiotu. Doskonałym sposobem mogą być także doświadczenia rodziny i znajomych.

Co warto wiedzieć o Holandii?

Holandia to piękny i różnorodny kraj. Gdy pomyślimy sobie o tym państwie, od razu na myśl przychodzą nam piękne połacie kolorowych tulipanów, rowerów i ogromnych wiatraków. Jest to państwo, które wykazuje ogromne przywiązanie do kultury. Jest tam rekordowa liczba muzeów. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i kochają nawiązywać relacje międzyludzkie. Na ulicach bez trudności można spotkać reprezentantów różnych narodowości i kultur. Co więcej, Holendrzy dążą do uzyskania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Dlatego nie wolno tam pracować dłużej niż 12 godzin dziennie.

Pin It