choroba lokomocyjna dziecka

Podróż busem a choroba lokomocyjna dziecka

Chorobę lokomocyjną określa się inaczej mianem kinetozy. Symptomy mogą zepsuć każdą podróż. Pojawiają się najczęściej zarówno podczas lotu

Chorobę lokomocyjną określa się inaczej mianem kinetozy. Symptomy mogą zepsuć każdą podróż. Pojawiają się najczęściej zarówno podczas lotu samolotem, jazdy samochodem lub busem. Do określonej choroby najczęściej dochodzi w wyniku rozbieżności bodźców, które odbierane są przez mózg. W tym przypadku błędnik nie odbiera wszelkich zmian związanych z położeniem ciała człowieka. Wysyła on informacje o tym, że ciało pozostaje w spoczynku. Natomiast oczy, uszy, a także inne zmysły rejestrują, że ciało znajduje się w ruchu. W konsekwencji układ nerwowy uruchamia funkcje obronne. Dlatego choroba lokomocyjna dziecka objawia się przez wymioty, biegunkę, a także nudności.

Choroba lokomocyjna dziecka – objawy

Symptomy choroby lokomocyjnej widoczne są po upływie 30 minut od wyruszenia w podróż. Dziecko na początku odczuwa brak apetytu. W dalszej kolejności przychodzi czas na kolejne objawy. Chory odczuwa nudności. Do tego dochodzą bóle głowy i zawroty. Takie stany powstają na skutek długiej, a także nierównej jazdy. Szczególnie niewskazane są takie zachowania jak naprzemienne przyspieszanie, a także zwalnianie. Elementy, które przyczyniają się do zaostrzenia symptomów, to również obecność nieprzyjemnych zapachów w busie. Dlatego przed osoby planujące podróż busem powinny zdecydować się na dobrych i doświadczonych przewoźników. Wówczas można liczyć na dużą wygodę i komfort jazdy.

W jaki sposób można niwelować objawy choroby lokomocyjnej?

Siadanie z przodu

Istnieje wiele sposobów, które pomagają radzić sobie z chorobą lokomocyjną. Dziecko dotknięte schorzeniem powinno usiąść prosto do kierunku jazdy. Dzięki temu nie wzbudza się w błędniku większego zamieszania. Co więcej, zdecydowanie niekorzystnym działaniem jest przyglądanie się obiektom, które mija się po drodze. Warto podkreślić, że zachowanie to wzmacnia objawy choroby lokomocyjnej. Wzrok musi wówczas nieustannie rejestrować nieustannie zmieniające się położenie. Dlatego dzieci, które cierpią na określone schorzenie, siadają z przodu i spoglądają w przednią szybę. W tym przypadku boczne okno można zasłonić zasłonką. Dzięki temu zadba się o komfort jazdy.

Choroba lokomocyjna dziecka – robienie przerw podczas jazdy

Bardzo dobrym sposobem jest robienie przerw, aby organizm otrzymał szansę na odpoczynek. Jest to bardzo istotne szczególnie podczas długiej jazdy. Pamiętajmy o tym, że profesjonalni przewoźnicy zawsze starają się dostosować podróż do potrzeb pasażerów. Dlatego warto porozmawiać z kierowcą, aby zatrzymał się na chwilę w dozwolonym miejscu.

choroba lokomocyjna dziecka

Unikanie ciężkostrawnych potraw

Przy chorobie lokomocyjnej dziecko nie powinno jeść przed podróżą ciężkostrawnych potraw. Może to jeszcze bardziej potęgować mdłości i wymioty. Podczas podróży trzeba także wyposażyć malucha w torebkę na wymiociny. Należy także pić dużo wody. Oczyszcza ona organizm, a także ogranicza wymioty i ślinotok. Warto podkreślić, że odwodnienie może doprowadzić nawet do omdlenia. W związku z tym lepiej nie ryzykować.

Choroba lokomocyjna dziecka – środki farmaceutyczne i inne pomagające w chorobie lokomocyjnej

Doskonałym pomysłem jest także podanie dziecku preparatów na chorobę lokomocyjną na 30 minut przed planowanym wyjazdem. Środki te są bezpieczne dla dzieci. Przykładem jest lokomotiv. Innym rozwiązaniem jest imbir. Korzeń tej choroby skutecznie łagodzi skutki choroby lokomocyjnej. Biorąc pod uwagę powyższe, przed podróżą należy wypić napar z kłącza imbiru. Co więcej, podczas jazdy można żuć lub podgryzać imbirowe ciasteczka.

Jakie są jeszcze inne sposoby walki z chorobą lokomocyjną?

Wymienia się także wiele innych sposobów, które pozwalają na skuteczną walkę z chorobą lokomocyjną. W tym przypadku należy siadać z daleka od osi kół. Doskonale sprawdzi się także wzięcie głębokiego oddechu. Można także spróbować zasnąć podczas podróży. Sprawdza się również zjedzenie lekkostrawnego posiłku przed wyjazdem. Wiele osób poleca również uściśnięcie nadgarstka gumką do włosów. Zaleca się również wypicie herbatki rumiankowej bądź miętowej. Można także położyć na czole chłodny okład. Skutecznym sposobem na bóle głowy jest napar z goździków i mielonego cynamonu gotowany przez 10 minut i słodzony miodem.

Podróż busem – sprawdzony przewoźnik

Osoby, które mają dzieci cierpiące na chorobę lokomocyjną, powinny wybrać sprawdzonego i doświadczonego przewoźnika. Takim bez wątpienia jest firma Traf Bus. Kierowcy zawsze dbają o komfort i wygodę pasażerów, a także starają się, aby cała podróż minęła bez zakłóceń. Co więcej, organizacja oferuje wiele ciekawych tras. Proponuje usługę z adresu na adres. Nie trzeba się w tym przypadku martwić o parkowanie i inne rzeczy. Bus przyjeżdża pod określony adres i zabiera pasażerów prosto do celu. Firma Traf Bus zabiera podróżników z takich miast jak Łódź, Poznań, czy też Wrocław. Korzystając z usług przedsiębiorstwa przewozowego, można udać się do Berlina, Amsterdamu, Rotterdamu, Lipska, Drezna i wielu innych miejsc.

Dlatego zbierz znajomych, wynajmij busa i wyrusz w fantastyczną, a także niezapomniana podróż busem z firmą Traf Bus! Takie wspomnienia na zawsze zapiszą się w Twojej pamięci!

Pin It