Holandia czy Niderlandy

Holandia czy Niderlandy – jak to jest w rzeczywistości

Holandia czy Niderlandy jak to właściwie jest naprawdę? To małe piękne europejskie państwo funkcjonuje pod różnymi określeniami. Sami

Holandia czy Niderlandy jak to właściwie jest naprawdę? To małe piękne europejskie państwo funkcjonuje pod różnymi określeniami. Sami Holendrzy nazywają swój kraj The Netherlands. Niemcy natomiast udając się do tego uroczego państewka, używają nazwy der Niderlande. Polacy natomiast powszechnie używają słowa Holandia. I nie można powiedzieć, że jest to nieprawidłowe. Jak to w rzeczywistości jest? Skąd wzięły się rozbieżności w nazwie kraju?

Holandia czy Niderlandy – jaka jest prawidłowa nazwa kraju?

Holandia jest monarchią konstytucyjną. Pełna nazwa kraju w tłumaczeniu na język polski brzmi Królestwo Niderlandów. W skład kraju wchodzą obszary zlokalizowane na Karaibach, a więc Aruba, Saint Maarten, Bonaire, Curacao, Saba, Saint Estatius. Warto podkreślić, że nazwa Holandia odnosi się do europejskiej części Królestwa Niderlandów bez uwzględnienia obszarów zamorskich. Istotne jest to, że określenie Niderland ma związek z geograficznym położeniem tego kraju na terenach depresji, czyli niski kraj (nader – niski, land – kraj).

Skąd zatem wzięła się polska nazwa Holandia?

Polacy nazywają to państwo jako Holandia. Dlaczego? Wyjaśniając to, należy wspomnieć o tym, że kraj podzielony jest na dwanaście prowincji. Dwie z nich określane są mianem Holland. Jest to Noord, a także Zuid. Element ten wpłynął na to, jaka nazwa wykształciła się w języku polskim. Do dziś przetrwała ona w świadomości Polaków. Podkreślić należy fakt, że polska nazwa wywodzi się aż z okresu średniowiecza. Biorąc pod uwagę powyższe, Holandia jest to określenie potoczne, które przetrwało w języku polskim, aż do dnia dzisiejszego. Na trwałe wpisało się do świadomości naszych rodaków niezależenie od rzeczywistości. Tak samo jest z Polską. Nazwa naszego kraju to Rzeczpospolita Polska. Natomiast powszechna nazwa używana przez samych Polaków i przedstawicieli innych nacji to po prostu Polska.

Jak zatem należy określać język, którego używają „Holendrzy”?

W związku z tym, że prawidłowa nazwa kraju to Królestwo Niderlandów, język, w którym mówią mieszkańcy kraju, musi być także określany inaczej niż holenderski. W rzeczywistości jest to niderlandzki. Nazwa używana przez Polaków jest potoczna.

Holandia czy Niderlandy

Co warto wiedzieć o Królestwie Niderlandów?

Niderlandy są bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów Polaków. Rodacy odwiedzają to państwo zarówno w celach turystycznych, jak i mieszkaniowych. Wiele osób odkrywa tam swoją ostoję i wymarzony dom. Warto podkreślić, że prezentowane państwo zapewnia optymalne warunki dla pracowników obcokrajowców. Można zatrudnić się zarówno w rolnictwie, jak i innych branżach. Pierwsza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znają języka. To także bardzo przyjazne miejsce do nauki. Holandia ma niezwykle rozbudowany program studiów w języku angielskim. Dlatego jest oblegana przez studentów zagranicznych. Dzięki temu można zdobyć nowe doświadczenie i poszerzyć swoje grono znajomych. Warto podkreślić, że studia w Królestwie Niderlandów są płatne. Jednakże państwo pokrywa dużą część kosztów. Polacy mogą także liczyć na wsparcie niderlandzkiego rządu.

Jest to także ciekawy kraj, jeśli chodzi o turystykę. Podróżnik odkryje tam wiele malowniczych miast i miasteczek. Przykładem jest Amsterdam, Haga, a także Rotterdam, czyli największe miasto portowe w tym państwie. Udając się do Królestwa Niderlandów, nie trzeba znać języka urzędowego. Zdecydowanie wystarczy angielski. Holendrzy biegle posługują się językiem międzynarodowym. Związane to jest z innowacyjnym podejściem do nauki.

Holandia czy Niderlandy – zabierz znajomych i wynajmijcie busa, czyli podróż busem do Królestwa Niderlandów

Współcześnie nie ma żadnych granic i istnieje wiele sposobów na dotarcie do Niderlandów. Popularną opcją jest samolot, jednak nie zawsze można znaleźć lot w atrakcyjnej ofercie cenowej. Ciekawą metodą jest podróż samochodem, ale nie każdy ma taką możliwość, a autobusy nie zawsze są atrakcyjne pod względem ceny. Doskonałym pomysłem jest wynajęcie busa. Jest to sposób na szybką, sprawną i tanią podróż do tego uroczego kraju.

Godną polecenia opcją w tym przypadku jest usługa określana mianem z adresu na adres, czyli „door to door”. Istotą rozwiązania jest to, że wsiada się w określonej lokalizacji w Polsce i wysiada w Królestwie Niderlandów tam, gdzie się chce. Nie trzeba martwić się o znalezienie adresu, co w nowym kraju nie zawsze jest łatwe. Skorzystanie z busa zapewnia wygodną i komfortową podróż. Odchodzi problem parkowania, który pojawia się przy podróży własnym samochodem. Nie trzeba także martwić się o nadbagaż, co ma miejsce podczas transportu samolotem.

Oferujemy wygodną podróż busem prosto do celu. Z firmą Traf-Bus nie trzeba się o nic martwić, wszystko zostawia się nam. Wystarczy wsiąść do busa i rozkoszować się jazdą. Oferujemy trasy do Niemiec i do Królestwa Niderlandów z różnych miast w Polsce. Zapewniamy wyjazdy z Poznania, Konina, Łodzi, czy Wrocławia. Docieramy do Berlina, Magdeburga, Hannoveru, Lipska, Drezna Amsterdamu, Rotterdamu, Essen, a także wielu innych miejsc. Jesteś gotowy wyruszyć z nami w podróż do Niemiec i do Królestwa Niderlandów? Zapraszamy do spotkania z przygodą!

Pin It